Zdroj: 10/10 Communications

Jeden z troch kľúčových hráčov v segmente prémiových káv Tchibo prináša na trh novú formu populárneho radu Barista – instantnú kávu Barista Classic a Barista Espresso style.

V uplynulom roku sa Tchibo stalo lídrom na českom trhu kávy nielen v objemu, ale aj hodnote a aj na Slovensku výrazne atakuje prvé priečky rebríčka. Veľký podiel na tomto úspechu má práve značka Barista.

Hlavný benefit tohto radu spočíva vo veľmi pomalom pražení kávových zŕn v tradičných bubnoch. Zrnká tak majú dostatok času na rozvinutie harmonického tónu a charakteristickej chute.

Nová instantná káva Barista Espresso Style je kombináciou Arabiky a Robusty, charakteristická plnou chuťou s tónmi horkej čokolády a s akcentom orieškov. Jemnejšia Barista Classic je pripravená z kávy Robusta a očarí zmysly elegantnou arómou s decentným ovocným charakterom.

„Instantnou kávou Barista Classic a Barista Espresso style rozširujeme portfólio Barista o ďalšiu kategóriu. Oslovíme ňou ďalšiu širokú skupinu zákazníkov, pretože až 60 % všetkých šálok kávy na svete sa pripravuje práve z instantej kávy. Nie je dôvod pochybovať aj o jej obľube na Slovensku, koniec-koncov pravidelne sme zaznamenávali dopyt tak teraz môžu dopriať všetky formy kávu radu Barista od zrnkovej cez mletú, kapsulovú a teraz aj instantnú,“ hovorí Eva Kotýnková, Corporate Communications Manager spoločnosti Tchibo.

Instantnú kávu Barista Classic a Barista Espresso style dostanete kúpiť vo všetkých kamenných predajniach Tchibo, v Tchibo kútikoch vo vybraných predajniach COOP Jednota a Labaš a na www.tchibo.sk. Odporúčaná maloobchodná cena je 7,99 eur.

Na podporu uvedenia oboch noviniek je pripravená marketingová podpora, zahŕňajúca špeciálne vystavenie v predajniach, promočné akcie a PR podpora, zabezpečovaná agentúrou 10/10 Communications.

(ts)