zdroj: Tesco

Tescu záleží na tom, aby prinášalo nakupujúcim bezpečný nákup potravín a potrebných výrobkov za každých okolností. Najviac ohrození zákazníci potrebujú najmä v súčasnom náročnom období starostlivosť navyše.

Reťazec preto podáva pomocnú ruku slovenským seniorom a ide príkladom, ako pristupovať k starším ľuďom s rešpektom a toleranciou. Seniori sú súčasťou každej z komunít, v ktorej Tesco pôsobí a stará sa o to, aby život v nej bol čo najlepší. Za svoj zodpovedný prístup k starším ľudom Tesco najnovšie získalo nezávislé ocenenie Senior Friendly.

„V Tescu si uvedomujeme, že úctivý prístup k seniorom, spojený s toleranciou a empatiou, je v súčasnej mimoriadnej situácii potrebný ešte viac ako doposiaľ. Seniori odovzdávajú nadchádzajúcej generácii svoje poznatky a tie najlepšie skúsenosti zo života. Vážime si všetkých nakupujúcich seniorov a vždy vyvíjame maximálne úsilie, aby sme ich obslúžili najlepšie, ako je to len možné, a to s patričným rešpektom, úctou a vždy s ohľadom na ich konkrétne potreby. Seniori sú nielen zákazníkmi Tesca, ale zároveň u nás pracuje 1 200 kolegov nad 55 rokov, z toho mnohí sú už v seniorskom veku. Veľmi sa tešíme z ocenenia Senior Friendly, ktoré je potvrdením nášho úsilia starať sa o seniorov pri ich každodennom nákupe a vytvárať skvelé miesto na prácu pre starších kolegov,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Tesco získalo ocenenie Senior Friendly 2020 aj s jeho oficiálnou plaketou za mimoriadne aktivity pre seniorov. Ocenenie bolo podľa organizátorov udelené najmä za aktívnu podporu seniorov, ktorí sa v čase pandémie ocitli v núdzi.

„V súčasnej mimoriadnej situácii robíme všetko pre to, aby sme zabezpečili dostatok potravín pre všetkých a aby sme ochránili zdravie zákazníkov a našich kolegov. Za každých okolností však myslíme aj na tých najzraniteľnejších. Tesco po vypuknutí koronakrízy darovalo potraviny a ďalšie nevyhnutné výrobky v hodnote 172-tisíc eur ľuďom, ktorí ich najviac potrebovali, vrátane mnohých seniorov. Tešíme sa, že sme takýmto spôsobom dokázali podať pomocnú ruku mnohým rodinám a jednotlivcom v ťažkej životnej situácii,“ zdôrazňuje Veronika Bush z Tesca.

Tesco sa stará o slovenských seniorov a chráni ich zdravie každý deň:

• Všetkých 153 obchodov Tesca na Slovensku daruje nepredané potraviny ľuďom v núdzi. Každý deň tak podporujú aj mnohých seniorov, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

• Tesco chce prinášať tie najlepšie služby pre slovenských seniorov – mnohí rodinní príslušníci seniorov objednávajú pre svojich najbližších komfortné doručenie potravín domov vďaka službe Tesco Online nákupy. Služba je čoraz obľúbenejšia aj u samotných seniorov. V súčasnosti je dostupná pre 2 milióny ľudí na Slovensku. Pre ľudí, ktorí sa nenachádzajú v dostupnosti Tesco Online nákupov, je dostupná služba Tesco Zásielka. Ide o vopred pripravené balenie 24 trvanlivých potravín a ďalších potrebných výrobkov.

• K ochrane zdravia (nielen seniorov) prispieva aj dostupnosť 67 automatických externých defibrilátorov, ktoré sú k dispozícii v hypermarketoch Tesco na Slovensku.

• V rámci uplynulých ročníkov grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame získali podporu od Tesca aj domovy sociálnych služieb. Vďaka obľúbenému grantu sa doposiaľ podarilo podporiť takmer miliónom eur realizáciu 1 155 úžasných komunitných projektov na Slovensku. Príkladom iniciatívy pre seniorov je vybudovanie Senior Fitnes Parku. O grant požiadala nezisková organizácia Centrum sociálnych služieb – Margaréta v obci Bajč v Nitrianskom kraji. Udelený jej bol najvyšší možný grant 1 300 eur.

• Každý z kolegov Tesca má nárok využiť jeden pracovný deň ročne na ľubovoľnú dobrovoľnícku činnosť – kolegovia z Tesca sa takouto formou zúčastňujú aj na dobrovoľníckych aktivitách v domovoch dôchodcov a domovoch sociálnych služieb.

(ts)