Vladimír Tomko sa stal novým riaditeľom slovenskej kníhkupeckej siete Panta Rhei

Od 1. júla 2020 dochádza k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei. Svoje desaťročné pôsobenie vo firme konči doterajší výkonný riaditeľ Miloš Božek, ktorý odchádza zo spoločnosti so zámerom venovať sa súkromným záležitostiam.

Žezlo vo vedení najväčšej slovenskej kníhkupeckej siete Panta Rhei prebral od 1. júla 2020 Vladimír Tomko, ktorý prichádza s bohatými skúsenosťami z maloobchodu.

Vladimír Tomko úspešne riadil tri roky Kaufland v Chorvátsku a predtým pôsobil vo vedení slovenského Lidla. Panta Rhei je sieť kníhkupectiev na Slovensku, má 60 kamenných predajní a eShop www.pantarhei.sk .

„Hneď na úvod musím zablahoželať Milošovi Božekovi za kvalitné vedenie Panta Rhei. Je pre mňa cťou prebrať riadenie Panta Rhei a zároveň výzvou obhájiť prvenstvo v knižnom sektore na Slovensku. Verím, že moje bohaté skúsenosti z maloobchodu budem vedieť využiť v maximálnej možnej miere. Teším sa na nových kolegov, naše spoločné výzvy a ciele,“ uviedol Vladimír Tomko, nový generálny riaditeľ Panta Rhei.

„Bolo mi skutočne cťou pracovať pre Panta Rhei. Pracoval som s fantastickým produktom, s knihami, ku ktorým som mal vždy veľmi blízko. Počas môjho pôsobenia v Panta Rhei som stretol množstvo skvelých ľudí aj vďaka ktorým sa stala sieť Panta Rhei jednotkou na trhu. Želám si, aby sa knihy na Slovensku predávali stále lepšie, a samozrejme v Panta Rhei. Zároveň želám môjmu nástupcovi a mojím kolegom, aby pokračovali v tom čo robia, pretože práca ktorú robia výborne, ide z ich srdca,“ hovorí Miloš Božek bývalý výkonný riaditeľ Panta Rhei.

„V prvom rade by som rád v mene konateľov poďakoval Milošovi Božekovi za jeho vedenie firmy. Zároveň držím palce nástupcovi Vladimírovi Tomkovi a verím, že bude pre našu firmu prínosom. Má množstvo skúsenosti s riadením rôznych spoločností, takže musím povedať, že po našich spoločných a dlhých diskusiách som presvedčený, že Panta Rhei bude v dobrých rukách,“ hovorí Ladislav Bödők, zakladateľ Panta Rhei.

(ts)