foto: Mattel

Spoločnosť Mattel na znak úcty hrdinov v prvej línii boja s Covid-19 uviedla na trh špeciálnu edíciu hračiek.

Kolekcia zberateľskej edície obsahuje 16 figúrok. Sú v nej postavičky lekárov, záchranárov, zdravotných sestier, vodičov.

V každej profesnej sérii sú dostupné štyri postavy, vždy dve ženy a dvaja muži. V sérii sú dve postavičky bielej pleti a dve tmavej pleti.

Okrem hlavnej série v prevedení dospelých osôb je dostupná aj kolekcia Little People, ktorú tvorí lekár, zdravotná sestra, záchranár, vodič dodávky a pracovník obchodu s potravinami.

Výťažok z predaja špeciálnej kolekcie bude použitý na pomoc cez iniciatívu #FirstRespondersFirst, ktorá podporuje zdravotníckych pracovníkov v prvej línii boja s pandémiou Covid-19. Informáciu zverejnil portál Businesswire.

„#Kolekcia ThankYouHeroes je navrhnutá tak, aby zvečnila a ctila zdravotnú starostlivosť a každodenných hrdinov a aby podnecovala ďalšie dary pre podporu ľudí pracujúcich v prvej línii,“ pre Businesswire uviedol Chuck Scothon zo spoločnosti Mattel.

„Spustili sme #FirstRespondersFirst na podporu zdravotníckych pracovníkov a ich rodín, ktorí pracujú v poprednej línií pandémie,“ pre Businesswire uviedla Arianna Huffington, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Thrive Global, ktorá je jednou z organizácií, ktoré sú súčasťou iniciatívy #FirstRespondersFirst.

Ikonické produkty spoločnosti Mattel majú podporiť spolupatričnosť a solidaritu medzi ľuďmi. Rodičia, opatrovateľky či opatrovatelia kúpou postavičiek potešia deti a zároveň podporia ľudí, ktorí pracujú v prvej línií, podporia aj každodenných hrdinov a ich rodiny.

Kolekcia #ThankYouHeroes je prvou z viacerých iniciatív značky Mattel, ktorých cieľom je podpora dnešných hrdinov. V nasledujúcich týždňoch budú spustené aj ďalšie iniciatívy ako súčasť širšej platformy „Play it Forward“.

Postavičky z kolekcie ThankYouHeroes sa budú dať zakúpiť v eshope Mattel do 31.mája 2020. Cena jednej postavičky bude 15 amerických dolárov. Z tejto ceny Mattel daruje 15 amerických dolárov spoločnosti #FirstRespondersFirst.

Kúpa postavičiek bude dostupná iba pre obyvateľov USA.