Hambáč v prevádzke počas koronakrízy (foto: FB/Hambáč)

Od mája 2017 funguje na bratislavskej Bajkalskej ulici karavan so slovenským názvom známeho amerického jedla: Hambáč. Nie je to ale len klasický fast food, ale kus poctivého mäsa a skutočných emócií, ktoré k dobrému jedlu jednoducho patria. Majiteľ Ivan Filip prezradil ako zvláda koronakrízu.

„No, ja to zatiaľ zvládam. Mám nižšie náklady, keďže neplatím ľudí. Problém sú len dostupnosť a ceny hygienického vybavenia, ale aj to nejak zvládam zatiaľ. Ja to nevzdávam,“ zdôveril sa pre Reťazce.sk Ivan Filip, majiteľ Hambáča.

Ivan Filip tiež spresnil ako je to v súčasnosti s pôvodnými plánmi na otvorenie kamennej prevádzky. „Zatiaľ je to stopnuté, ale nie zavrhnuté. Jednám s Billou o ploche a hľadám aj priestor na klasickú kamennú prevádzku. Skôr alebo neskôr to realizujem,“ prezradil Ivan Filip.

Hambáč má svoju stálu komunitu skalných priaznivcov, ktorá sa pravidelne rozrastá „Úspech je v kvalitnom jedle, emócii, budovaní vzťahu so zákazníkmi a referenciách. Doplním ešte, že určite je to aj jednoduchosť menu a prípravy jedla. Čím širšie menu, tým väčšia komplikácia pre prípravu jedla, servis, skladovanie a čerstvosť surovín,“ prezradil Ivan Filip v už skôr publikovanom rozhovore. > Čítaj viac.

Podľa Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska by v boli s koronakrízou pomohli konkrétne opatrenia, ktoré by pri otváraní naštartovali dopyt a spotrebu, napr. zníženie sadzby DPH na stravovacie služby, modifikácia financovania rekreačných poukazov, ale aj pretrvávajúca pomoc vo forme príspevku pri poklese tržieb minimálne na obdobie ďalších mesiacov. > Čítaj viac.

Ak máte tipy, kde by kamenná prevádzka Hambáč mohla fungovať, napíšte priamo majiteľovi na email: hambac@hambac.sk.

foto: FB/Hambáč
- REKLAMA - adv.: