Michal Bažalík (autor foto: Petra Rjabinin, zdroj: M.B.)

Koronavírus ochromil život ľudí, ale aj ekonomiku po celom svete. V neľahkej situácií sa ocitlo aj Vinárstvo Michala Bažalíka. Momentálne je veľmi ťažké prevádzkovať celé portfólio vinárstva. Ani v tomto neľahkom období Michal nestráca na svojej kreativite a pracuje na nových projektoch.

Michalove vinárstvo nefunguje naplno, no funguje. Zákazníci si svoje obľúbené víno môžu objednať cez online predaj. Tí, ktorí víno z vinárstva poznajú nemajú s objednávaním problém.

Tí, ktorí vína z ponuky vinárstva Michala Bažalíka nepoznajú, nemusia zúfať. Pre nováčikov pripravili vo vinárstve balíček „Prekvapenie od vinára“. Skladá sa zo šiestich fliaš dobrého a kvalitného vína, ktoré je takým prierezom produkcie vinárstva.

Balíčkom „Prekvapenie od vinára“, ale kreatívnosť vinárstva nekončí. „Krízu vnímam ako príležitosť, aj keď je to ťažké, je to čas nad vecami viac rozmýšľať, pomôcť si navzájom a dať našej práci skutočný zmysel, zamerať sa na to, čo považujeme za naozaj podstatné,“ inšpiratívne porozprával pre Reťazce.sk Michal Bažalík.

Mnohí ľudia dnes robia veci, na ktoré dlhé roky nemali čas, o ktorých často premýšľali. Koronakríza ľuďom veľa vzala, no na druhej strane im dala viac voľného času. Všetko má svoje pozitíva aj negatíva.

Vo vinárstve Michala Bažalíka práve prebieha aplikácia experimentu v podobe vysievania rôznych polykultúrnych zmesí bylín a zeleniny rovno do vinohradu.

foto: archív vinárstva, zdroj: M.B.

A keďže má Michal viac voľného času ako obvykle, do experimentu sa mohol pustiť v oveľa väčšej miere ako zamýšľal. Viac času je aj na starostlivosť o vinič, najmä o mladé výsadby, ktoré si vyžadujú viac práce.

V ponuke vinárstva je aj ďalší produkt. Vinári, a nielen Michal Bažalík, sa navzájom podporujú a spoločne sa snažia prekonať krízu dnešných dní. S nápadom prišiel Mišo Zeliska.

Spoločný balíček šiestich rôznych vín od šiestich vinárov je niečo ako malá degustácia v pivnici. Jurský balíček je kombinácia, ktorá podporí senzitivitu chuťových buniek každého milovníka tohto lahodného moku.

„Pomáhame si navzájom a cítiť tú súdržnosť a aj podporu od ľudí, ktorí nám pomáhajú a objednávajú si lokálne, kvalitné vína. Vnímam to ako cestu aj do budúcna,“ zamýšľa sa Michal Bažalík.

autor foto: Michal Zeliska, zdroj: M.B.

Všetko čo sa vo vinárstve Michala Bažalíka robí nesie v sebe znak lásky k prírode. Súčasťou spojenia s prírodou je aj DUBoDOM, domček na strome, z ktorého je neopakovateľný výhľad na Svätý Jur.

Nechýba ani ochutnávka vín a miestnych špecialít. DUBoDOM úspešne prežil ďalšiu zimu a začína rašiť. Koronakríza zasiahla aj možnosti využívania domčeka na strome. „Verím, že v lete už budú môcť hostia prísť a vychutnať si tento krásny zážitok,“ optimisticky premýšľa Michal Bažalík.

autor foto: Dominik Sepp, zdroj: M.B.
autor foto: Nora a Jakub, zdroj: M.B.
autor foto: Nora a Jakub, zdroj: M.B.

Kvalita životného prostredia je témou, ktorá sa medzi verejnosťou intenzívne diskutuje. Kvalitné reštaurácie či kvalitný výrobcovia potravín čoraz častejšie vyhľadávajú dodávateľov, ktorí pri pestovaní nevyužívajú chemické zásahy.

Aj Michal Bažalík svoje vinárstvo vedie smerom, ktorý znamená minimalizovať alebo nepoužívať postreky. „Chcem aby naše vinohrady rástli v zdravej a živej pôde a v kombinácii s ďalšími rastlinami, stromami a plodinami tvorili, pestrú mozaiku v krajine-jedlý les,“ vysvetľuje Michal Bažalík.

Nedávno sa vinárom vo Svätom Jure naskytla možnosť prevziať spustnuté vinohrady po Vajnorskom družstve. Nie je to, ale také jednoduché. Vinohrady sú často v slabej kondícii a ich obnova potrvá viac rokov.

Okrem toho sa musia vinári dohodnúť s majiteľmi pozemkov. „Mnohí nám radi vinohrady prenajmú, ale sú žiaľ aj takí, čo by tam radšej videli stavebný pozemok na predaj. Žijeme v dobe, keď zisk je často jediným kritériom, ktoré je pre ľudí dôležité. Len málo ľudí si uvedomuje, že hodnota pôdy, ktorá prostredníctvom vinohradníctva živila ľudí celé stáročia sa po premene na stavebný pozemok nezvratne zničí. Aj keď nie je v našich silách všetko zachrániť veľká časť sa podarila. A pripravujeme aj priestor pre dobrovoľníkov a nadšencov, ktorí by mali záujem si vyskúšať vinohradnícke práce,“ vysvetľuje Michal Bažalík.

Nariadenia vlády v súvislosti s pandémiou koronavírusu majú za následok, že vinárstvo zrušilo všetky podujatia, degustácie. V pivnici nie je možné privítať žiadnych hostí.

Zahraniční hostia, ktorí mali prísť do Svätého Jura, zrejme už tento rok neprídu. Všetci, ale veria, že sa čoskoro situácia zmení a kvalitné vína z produkcie vinárstva si zákazníci budú môcť vychutnať opäť aj v reštauráciách Otto!, Iasai, Foo Zoo, U kubistu, Viecha malých vinárov, Výčap u Oerneho, Gašperov mlyn, Vybavenô.

„Ďakujeme, že si vyberáte a pijete lokálne vína, podporujete tým nás všetkých vinárov a hlave to, ako vyzerajú naše vinohrady,“ váš Michal Bažalík.

autor foto: Nora a Jakub, zdroj: M.B.
autor foto: Nora a Jakub, zdroj: M.B.
autor foto: Petra Rjabinin, zdroj: M.B.
- REKLAMA - adv.: