Lunter Kuchyňa v Banskej Bystrici (zdroj: Lunter)

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave.

Denne tak bude pripravovať čerstvé hlavné jedlá na vyzdvihnutie osobne alebo na donášku a ponúkať aj portfólio svojich výrobkov z maloobchodu. Lunter by rád ocenil prácu všeobecných a detských praktických lekárov a ich sestričiek z banskobystrického kraja, preto im bude od pondelka variť a roznášať obedy zdarma.

Spoločnosť Lunter otvorením svojich gastro prevádzok a prípravou jedla na odber reaguje na zmenenú situáciu a dopyt zákazníkov. Mnohí pravidelní zákazníci totiž zostali doma s deťmi, pracujú z domu, alebo sú v karanténe.

„Zareagovali sme na požiadavky našich zákazníkov, ktorí chcú zadovážiť naše jedlá na domov pre seba, či svoju rodinu, alebo si ho chcú nechať poslať do práce. Uvedomujeme si totiž, že kvalitná, výživná a pestrá rastlinná strava je a bude v týchto dňoch viac než dôležitá pre zdravie a budovanie imunity,“ uviedla Anna Buzinkay, marketingová manažérka spoločnosti Lunter.

Obedy budú variť v bratislavskej prevádzke Lunter Bistro, ktorá sa nachádza v Twin City Tower a v Lunter Kuchyni v Banskej Bystrici. Všetky prevádzky budú zavážať objednávky počas obedov (od 10:30 do 13:30 v Banskej Bystrici a od 11:00 do 14:00 v Bratislave).

V rámci karanténnych opatrení si môžu prísť zákazníci aj osobne vyzdvihnúť zabalené raňajkové či obedové hotové jedlá. Objednávať si jedlá možno aj online na stránke www.lunter.com už deň vopred.

„Každý deň varíme polievku, 2 hlavné jedlá, šalát a, dezert. Sú pripravené z kvalitných čerstvých prírodných a 100% rastlinných surovín, bez konzervačných látok a éčok z našich výrobkov. V balenej forme stabilne ponúkame našu obľúbenú ovsenú kašu, LUNTER chia pudingy a kvalitnú kávu,“ doplnila Anna Buzinkay.

Spoločnosť Lunter si veľmi cení prácu všetkých, ktorí pomáhajú a starajú sa o ľudí zasiahnutých krízou v súvislosti s korona vírusom. „Radi by sme pomohli svojou troškou, a preto sme sa rozhodli od pondelka pripraviť chutné a výživné obedy aj s donáškou zdarma zatiaľ 20 ambulantným všeobecným lekárom a ich sestričkám pre dospelých aj deti, počas pracovných dní v nasledujúcich dvoch mesiacoch. Stoja v prvej línii, patria k najexponovanejším zdravotníkom a my by sme sa im aspoň takto radi poďakovali,“ dodáva Anna Buzinkay.

Dodržiavania prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení je samozrejmosťou, a to nielen pre kuchárov a zamestnancov, ale aj pre kuriérov. „Pre zákazníkov, ktorí si prídu vyzdvihnúť jedlo osobne, bude platiť taktiež špeciálny režim – všetci musia mať rúška, nemôžu vstúpiť do priestorov, jedlo im osobne podáme. Rovnako donáška jedla bude zabezpečené kuriérmi, ktorým bude pravidelne meraná telesná teplota viackrát denne, všetci majú rúško, rukavice a dezinfekciu v autách, ktoré použijú pred a po každej donáške,“ vysvetľuje Anna Buzinkay.

Špeciálny režim v Lunter prevádzkach bude trvať, pokiaľ budú platiť prísne bezpečnostné opatrenia.

(ts)