zdroj: Burger King

Americká klasika mieri do slovenských domácností. Od 31. marca si môžu zákazníci objednať Burger King cez donáškovú službu až ku dverám. Doručovať bude z dvoch bratislavských prevádzok prostredníctvom dvoch doručovacích služieb Wolt a Bolt Food.

Burger King rozširuje portfólio svojich služieb a po necelom roku a pol od vstupu na slovenský trh spúšťa aj donáškovú službu. Reaguje tak nielen na zvýšený dopyt zákazníkov po tejto službe, ale aj nadväzuje na pozitívne skúsenosti s jej zavedením v susednom Česku.

„Neustále sa snažíme našim zákazníkom prinášať niečo nové, no zároveň chceme byť pre nich čo najviac dostupní, preto sme sa rozhodli spustiť donáškovú službu prostredníctvom dvoch doručovacích spoločností. Veríme, že zákazníci túto službu ocenia a budú s jej využívaním spokojní. Zatiaľ štartujeme s doručovaním v spádových oblastiach našich dvoch bratislavských reštaurácií Aupark a Avion,“ uviedol Jakub Pala, regionálny manažér Burger King Slovensko.

Zákazníci si budú môcť objednať svoje obľúbené menu sedem dní v týždni. Zabezpečenie kvalitnej donáškovej služby si ale vyžaduje dobrú logistiku a spoľahlivý servis. Burger King preto vsadil aj na spoluprácu s novou aplikáciou Bolt Food.

Vybrané menu si môžu zákazníci objednať v dosahu do 8 km z uvedených reštaurácií cez aplikáciu, a to každý deň v čase 10:00-20:00 hod. Zákazník tiež môže sledovať svojho kuriéra počas celej doby doručovania.

Rozvoz jedla zákazníkom až domov nie je jedinou novinkou spoločnosti Burger King. V spolupráci s Bolt Food štartuje aj spoločnú aktivitu na pomoc ľuďom v prvej línii. „Koncom marca sme začali doručovať jedlo záchrannej zdravotnej službe. Sme radi, že môžeme v aktuálnej neľahkej situácii podporiť takýmto gestom tých, ktorí pre nás robia najviac. Sme si vedomí náročnosti tejto práce. Ďakujeme za ich nasadenie a vytrvalosť,“ uviedol Jakub Pala.

„Bolt má na Slovensku stovky tisíc spokojných zákazníkov, ktorým sa tiež v dnešnej neľahkej dobe snažíme uľahčiť život. Sme radi, že môžeme byť jedným z partnerov pre značku Burger King, ktorej pomáhame s rozvozom jedla. Ešte väčšiu radosť máme z toho, že spoločne s nimi môžeme pomáhať aj zdravotníkom a záchranárom, ktorým budú partnerskí vodiči aplikácie Bolt pravidelne doručovať jedlo,” dodáva Roman Sysel, regionálny manažér Boltu pre strednú Európu.

Reštaurácie Burger King na Slovensku prevádzkuje španielska spoločnosť AmRest Holdings SE, ktorá je najväčším nezávislým prevádzkovateľom reštaurácií v strednej a východnej Európe s rastúcou medzinárodnou účasťou.

Od roku 1993 prevádzkuje známe značky franchise reštaurácií: Burger King, Pizza Hut, Starbucks a KFC. Je tiež majiteľom konceptov La Tagiatella, Blue Frog a KABB.

Portfólio spoločnosti v súčasnosti zahŕňa viac ako 1 800 reštaurácii v 18 krajinách sveta, v ktorých každý deň ponúka zákazníkom chutné a kvalitné jedlo s prvotriednym zákazníckym servisom. Na Slovensku prevádzkuje značky Burger King, Pizza Hut a Starbucks.

(ts)