fotografia zo závodu ST.NICOLAUS, kde vyrábajú dezinfekčný prostriedok DEZINFEKT (zdroj foto: ST.NICOLAUS)

Spoločnosť ST. NICOLAUS obmedzila výrobu octu na linkách Slovenských Liehovarov v Leopoldove a zameral sa na výrobu čistého liehu, ktorý je potrebný na dezinfekciu – prioritne v zdravotníctve, ale aj v iných oblastiach. Vedenie spoločnosti prijalo toto zásadné rozhodnutie okamžite, ako sa Slovensku začala situácia ohľadom korona vírusu zhoršovať.

„Snažili sme sa čo najrýchlejšie zareagovať na požiadavky nemocníc a zdravotníkov, ktorí sa na nás začali obracať s požiadavkami na zvýšené dodávky čistého liehu. Zároveň sme spustili výrobu dezinfekčného roztoku na báze liehu, určeného primárne na výrobu dezinfekčných prostriedkov,“ uviedol Andrej Hronský, generálny riaditeľ ST.NICOLAUS.

„V Leopoldove vďaka niekoľkým zmenám vo výrobe v posledných dňoch ide naša výrobná linka na svoj maximálny technický výkon a darí sa nám vyprodukovať 36 tisíc litrov čistého liehu denne, ktoré okamžite, bez obmedzenia, distribuujeme podľa objednávok do našich nemocníc, výrobcom zdravotníckych pomôcok, dodávateľom pre nemocnice a lekárňam. V závode v Liptovskom Mikuláši vieme denne pripraviť pre zákazníkov dezinfekčný prostriedok na báze etanolu v objemoch niekoľko desaťtisíc litrov, v jeho výrobe budeme podľa potreby pokračovať,“ doplnil Andrej Hronský.

Okrem nemocníc a zdravotníckych zariadení budú dodávané lekárňam a výrobcom dezinfekčných prostriedkov. Spoločnosť sa až do odvolania, dokedy to bude potrebné, sústredí prioritne svoju výrobu na produkciu ako čistého alkoholu, tak aj na výrobu dezinfekčného roztoku. V prvom rade bude zabezpečovať dodávky do zdravotníckych zariadení a zdravotníkom, následne aj do voľného predaja.

„Vzhľadom na to, že najohrozenejšou skupinou sú seniori a starší ľudia, dodáme zdarma do domovov dôchodcov v okolí našich výrobných závodov čistý alkohol, v prvej várke približne 1 000 litrov, ktorý im pomôže dodržiavať prísne požiadavky na hygienu a dezinfekciu a v prípade potreby obmedzíme aj výrobu liehovín,“ doplnil Andrej Hronský.

fotografia zo závodu ST.NICOLAUS, kde vyrábajú dezinfekčný prostriedok DEZINFEKT (zdroj foto: ST.NICOLAUS)

(ts)