zdroj: Burger King

Sviatok sv. Valentína je opäť tu a nezabudol na naň ani reťazec Burger King, opäť však tak trochu po svojom. Tentokrát prišla značka na trh so špeciálnym valentínskym menu, ktoré búra stereotypy a namiesto zaľúbencov sa zameral na tzv. „neformálnu lásku“.

Apeluje tak napríklad na kamarátov s výhodami, EX partnerov či vzťahy, ktoré častokrát označujeme ako komplikované. Valentínske menu bude dostupné vo všetkých slovenských prevádzkach od 14. do 16. februára.

Práve Valentín býva pre značky na gastro scéne skvelou príležitosťou, kedy môžu na plnej čiare popustiť uzdu svojej fantázii a pustiť sa do príprav špeciálnych limitovaných ponúk pre zaľúbencov.

Vo väčšine prípadov ide o chutné jedlo, romantiku, sviečky a množstvo zaľúbených slov. Burger King však, naopak, vo svojej kampani oslavuje neformálne formy vzťahov a hlása: „Nie je to len o tom , byť vo vzťahu či byť single.“ Častokrát je to zložitejšie, ako to vyzerá, a práve preto je myšlienkou špeciálneho valentínskeho menu motto „Každý ľúbi po svojom“.

Čo všetko toto menu obsahuje? Zákazníci si v rámci neho môžu spoločne vo dvojici vychutnať 2x obľúbený Whopper, 2x nápoj podľa vlastného výberu a spoločné XXL hranolky.

Ako je už zvykom, Burger King ani v tomto prípade nezabudol na svojich najväčších konkurentov. Svoje valentínske vyznanie už stihol zverejniť na sociálnych sieťach, kde sa stihol pochváliť, že je v komplikovanom vzťahu s McDonald´s a KFC.

Vo všetkých svojich vizuáloch sa Burger King pohráva primárne s 3 najčastejšími označeniami neformálneho vzťahu, a to „je to komplikované“, „priatelia s výhodami“ či „raz sme spolu, raz od seba“. V rámci propagácie na sociálnych sieťach k tomu Burger King vytvoril aj špeciálne filtre.

McDonald's, KFC, budete môj Valentín? #loveyourway

Uverejnil používateľ Burger King Slovensko Streda 12. februára 2020

(ts)