priestory nového coworking KOLABO (zdroj: Avion)

Avion v Bratislave ako prvé nákupné centrum na Slovensku ponúkne návštevníkom od februára tohto roku úplne novú službu – zdieľané priestory na prácu, tzv. coworking.

Dôvodom je rastúci záujem Slovákov o prácu na diaľku, prevažne freelancerov, IT dodávateľov alebo zamestnancov veľkých korporácií, ktoré umožňujú home office.

Coworking KOLABO nájdu návštevníci na 1. poschodí nad predajňou AllToys. Zakladateľkou nového coworkingu je Michala Hrnčiarová, ktorá spustila pred troma rokmi coworking CVERNOVKA v bratislavskej Novej Cvernovke.

„Avion sa mení z klasického nákupného centra na miesto stretávania sa – či už kolegov, biznisových partnerov, rodiny i priateľov. Rastie aj počet návštevníkov, ktorí si plánujú v Avione rôzne pracovné stretnutia. Chceme im tieto stretnutia spríjemniť nielen kvalitným prostredím, ale zároveň im ponúknuť čoraz obľúbenejšie služby coworkingu na profesionálnej úrovni. Najmä tým, ktorým na sústredenú prácu nestačí kaviareň,“ uviedla Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.

„Myslím, že práve coworkingové centrum pre krátkodobú prácu či na dlhodobejší prenájom skvele dopĺňa ponuku služieb v Avione. Na budúci rok plánujeme v centre otvoriť ďalšie nové kancelárske priestory, ktorých súčasťou budú aj notárske služby,“ doplnila Katarína Michaliaková.

Nový coworking s názvom KOLABO slávnostne otvorila v utorok 4. februára viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy a poslankyňa MČ Ružinov Lucia Štasselová.

„Som veľmi rada, že v Bratislave pribúdajú projekty pre rozvoj mladých ľudí, ktorí tvoria úplne nový svet práce. Internet im umožňuje pracovať naozaj odkiaľkoľvek a v akomkoľvek tíme. Aj z mojich skúseností viem, že možnosť flexibilnej práce je pre mladých ľudí jeden z najžiadanejších pracovných benefitov,“ povedala Lucia Štasselová.

,,Radi búrame stereotypy a prinášame nové riešenia. Založili sme v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto prvý coworking CVERNOVKA na Slovensku s detským klubom, ktorý úspešne funguje už tretí rok. Dokázali sme, že aj deti a pracujúci dospelí môžu zdieľať spoločný priestor a zo svojej prítomnosti vzájomne benefitovať,“ povedala Michala Hrnčiarová, zakladateľka Coworkingu CVERNOVKA a Coworkingu KOLABO v Avione.

„Coworking v nákupnom centre je zase spôsob, ako využiť voľný priestor a doplniť ponuku služieb v pre celú komunitu Ružinova aj pre návštevníkov mesta, ktorí prídu len na pár hodín. Zároveň je to trend, ktorý pozorujeme aj v zahraničí. Máme veľkú radosť z toho, že vedenie Avionu má záujem o takúto progresívnu formu spolupráce. Avion má strategickú polohu, ponúka bezplatný parking a v jeho blízkosti nie sú žiadne coworkingy. Tešíme sa, že prinesieme miestnym obyvateľom aj návštevníkom Avionu nový druh služby,“ dodala Michala Hrnčiarová.

Nový coworking pripravuje špeciálnu ponuku aj pre návštevníkov, ktorí využijú priestor len na pár hodín. Priestor môže naraz využívať 22 ľudí, k dispozícii majú internet, možnosť využiť zasadačku, tri telefonovačky, tlačiarenské služby, dať si kávu a nealkoholické nápoje.

Ceny prenájmu sa majú pohybovať 22 eur za celodenný vstup, 15 eur za 1/2 dňa, 9 eur za 3 hodinový vstup a 5 eur za 1 hodinu. Mesačný prenájom s fixným stolom za 150 eur.

(ts, red)

- REKLAMA - adv.: