Počet predajní spoločnosti Lidl na Slovensku sa zaokrúhlil na 140, obchodný reťazec otvoril vo štvrtok 30. januára svoju v poradí už štvrtú prevádzku v Žiline. Predajňa sa nachádza na Ulici 1. mája v budove bývalej Makyty.

Zamestnanie v nej nájde 27 ľudí. V najbližších týždňoch pribudnú nové obchody Lidla aj v Topoľčanoch, Trenčíne a Zvolene. Diskont zároveň pokračuje aj v modernizácii už existujúcich prevádzok.

Štvrtá žilinská predajňa Lidla má rozlohu predajnej plochy 1300 m2. Pre zákazníkov bude k dispozícii kávomat s certifikovanou kávou a vďaka vlastnej pekárni bude pre nich v priebehu celého dňa pripravené chrumkavé a teplé pečivo priamo z pece.

Lidl pri všetkých svojich aktivitách berie ohľad na životné prostredie a trvalú udržateľnosť. Nová predajňa je preto okrem štandardne používanými LED technológiami pri osvetlení vybavená aj tými pokročilými, ako napr. spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení. Nachádza sa v nej aj recyklačná stanica na rôzne druhy odpadu. Predajňu sa vďaka tomu podarilo certifikovať v triede Energetickej náročnosti A1.

V aktuálnom obchodnom roku (trvá vždy od marca do konca februára) otvoril Lidl doteraz predajne v Bojniciach, Košiciach, bratislavskom nákupnom centre VIVO!, Trenčíne a Krompachoch.

„Ide o našu najvýraznejšiu expanziu za ostatné roky a v nastolenom trende budeme ďalej pokračovať. Máme záujem rozširovať počet predajní v mestách, v ktorých už pôsobíme a zároveň zvažujeme aj nové lokality. Chceme našim zákazníkom ponúkať možnosť pohodlného a rýchleho nákupu čo najbližšie k ich domovom,“ povedal Karol Krasowski, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za oblasť expanzie a centrálnych služieb.

Súčasťou otvorenia novej predajne je tradične aj podpora žiakov blízkych základných škôl. V Žiline pôjde o Základnú školu na Lichardovej ul. a Spojenú školu na Ul. J. M. Hurbana.

Za každý nákup nad 10 eur počas prvého dňa predaja venuje Lidl 1 euro na nákup športových a vzdelávacích pomôcok. Od roku 2015 podporil reťazec takýmto spôsobom bezmála 80 škôl, ktorým poskytol vybavenie vo výške takmer 250 000 €.

Lidl na Slovensku v 140 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 4000 ľudí. Nárast platov o viac ako o tridsaťpäť percent od jesene 2016, o takmer pätinu vyšší priemerný mesačný plat než je trhový priemer v odvetví na pozíciách predavačiek-pokladníčok a predavačov-pokladníkov, to je realita v spomenutom reťazci.

Priemerný mesačný plat na spomenutých pozíciách je aktuálne bezmála 900 €. Plný pracovný úväzok v Lidli pritom predstavuje 38,75 hodín týždenne. Lidl je trojnásobným držiteľom prestížneho medzinárodného ocenenia Top Employer Europe a Top Employer Slovakia.

Za svoje aktivity vo vzťahu k zamestnancom získal obchodný reťazec aj prestížne ocenenie Via Bona. Na základe hlasovania verejnosti sa Lidl už päťkrát po sebe tešil z ocenenia Obchodník roka.

(ts)

- REKLAMA - adv.: