foto: McDonald's

Od utorka 28.1. spoločnosť McDonald’s na Slovensku pilotne spúšťa donáškovú službu McDelivery, ktorá si už našla množstvo nadšencov v ostatných krajinách, kde spoločnosť pôsobí. Doručenie vybraného menu ku dverám zákazníkov bude zabezpečovať doručovacia služba Wolt.

McDonald’s vnímal dopyt zákazníkov po tejto službe, preto sa rozhodol po úspešnom spustení McDelivery v Českej republike pokračovať aj na Slovensku.

„Ako líder v oblasti nášho podnikania sa neustále snažíme rozširovať portfólio našich služieb aj na Slovensku, prinášať stále niečo inovatívne, aby sme zlepšovali zákaznícku skúsenosť a dostupnosť našich produktov. Jednou z nich je aj služba McDelivery, ktorú sme sa rozhodli spustiť v rámci testovacej verzie v štyroch bratislavských reštauráciách. Veríme, že služba splní očakávania našich zákazníkov, ktorí budú službu využívať v spádovej oblasti v okolí vybraných reštaurácií,“ povedal Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald´s pre ČR a SR.

Zvládnuť donášku rýchleho občerstvenia si vyžaduje dobrú logistiku a spoľahlivý servis. Práve preto sa McDonald’s rozhodol pre donáškovú službu Wolt, ktorá na slovenský trh vstúpila v septembri minulého roka.

„Máme veľkú radosť, že na Slovensku začína McDelivery exkluzívne práve s Woltom. Pre veľa užívateľov našej služby je McDonald’s pochúťka a legenda v jednom. Veríme teda, že si rýchle doručenie Big Macu, slávnych hranolčekov a Happy Mealu všetci zamilujú,” hovorí generálny manažér spoločnosti Wolt Ján Foret.

Z ponuky obľúbeného reťazca bude dostupná takmer celá ponuka s výnimkou produktov z kaviarenskej časti McCafé. Rozvoz bude fungovať v úvodnom režime zo 4 pobočiek McDonald’s v Bratislave: Aupark, Budatínska, Prievozská a Račianska.

Kuriéri z Woltu doručia v týchto častiach mesta McMenu k zákazníkovi za 25 minút. Objednávky si môžu zákazníci v dosahu do 2,5 km z uvedených reštaurácií objednať v aplikácii Wolt alebo na stránke www.wolt.sk/mcdonalds, a to každý deň od 11.00 do 22.00 hod.

Aplikácia bude so zákazníkom komunikovať intuitívne, napríklad v zobrazovaní reštaurácií, ktoré sú nielenže v rádiuse doručenia, ale cez algoritmus, ktorý kombinuje preferencie zákazníka, vzdialenosť od neho a čas doručenia.

Spoločnosť McDonald’s pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v Banskej Bystrici. Aktuálne je na Slovensku 33 reštaurácií, z ktorých je 15 v Bratislave a ostatných 18 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a nedávno otvorená reštaurácia na diaľničnom úseku R1 smer Beladice.

Súčasťou 25 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý predstavila spoločnosť v roku 2009. V tomto roku predstavila značka McDonald’s na Slovensku prvé reštaurácie z konceptu reštaurácií novej generácie. Do konca roku 2020 zavedie spoločnosť tento inovatívny koncept pre všetky svoje reštaurácie na Slovensku.

(ts)