foto: Reťazce.sk

V súvislosti s blížiacim sa obdobím vianočných a novoročných sviatkov pristúpila maloobchodná sieť COOP Jednota k úprave otváracích hodín.

Prevádzky posilňuje už v predvianočný víkend, vo vybraných predajniach nakúpia spotrebitelia od soboty 21. decembra do pondelka 23. decembra až do polnoci. Počas Štedrého dňa bude väčšina predajní otvorená do 11.00 hod.

„Obdobie Vianoc a nového roka je z hľadiska návštevností predajní najfrekventovanejšie. V COOP Jednote si uvedomujeme, že tento čas so sebou nesie veľa hektiky, mnohí naši zákazníci chodia do posledného dňa do práce, organizujú domácnosť, zháňajú darčeky a často si nákup potravín nechávajú na poslednú chvíľu. Snažíme sa im vyjsť maximálne v ústrety, a preto výrazne posilňujeme otváracie hodiny,“ uviedol Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko

Počas tzv. zlatej nedele budú otvorené aj vybrané predajne, ktoré bývajú v nedeľu počas roka zavreté. V Štedrý deň bude vo vybraných prevádzkach otvorené do 11.30 h. Prvý a Druhý sviatok vianočný budú všetky obchody podľa platnej legislatívy zatvorené, rovnako aj na Nový rok a na Troch kráľov. Na Silvestra budú vybrané prevádzky otvorené až do 14.00 h.

Jednotlivé otváracie hodiny sa vzhľadom na 26 spotrebných družstiev v systéme COOP Jednota môžu líšiť v závislosti od regiónu a formátu predajne.

(ts)