zdroj: McCain/KOMUNIKA PR

Zákazníci tak už v tomto období nachádzajú svoje obľúbené hranolčeky a pečené zemiaky v nových obaloch, niektoré aj pod novými názvami, avšak, ako uviedol výrobca, receptúra a vysoká kvalita známych výrobkov ostala zachovaná.

Značka McCain prišla i s ďalšou zmenou, svoje produktové portfólio rozšírila o novinky, ktoré sú pripravené podľa najnovších trendov v gastronómii: široké steakové hranolčeky Steakhouse Frites, hranolčeky s chrumkavou šupkou Bistro Style a zemiačiky s vlnkovým rezom Hütten Wedges.

McCain dlhodobo zastáva pozíciu lídra na slovenskom trhu v segmente mrazených zemiakových produktov a je držiteľom pečate a diplomu Zdravo a chutne a piatich ocenení Slovak Superbrands.

Pôvodne rodinný podnik bol založený v roku 1956 v kanadskom meste Florenceville bratmi McCainovcami. Dnes má spoločnosť viac ako 20 tisíc zamestnancov v 160 krajinách sveta.

Okrem širokej ponuky obľúbených hranolčekov a zemiakových špecialít v maloobchode má silné zázemie aj v gastro segmente. Značka McCain bola prvým výrobcom zemiakových hranolčekov určených na prípravu v rúre bez pridania oleja.

Značka kráča s trendmi, sleduje meniaci sa trh, v ktorom sa odráža rýchly život konzumentov jej výrobkov. Za zmenou obalov a produktovými novinkami Bistro Style, Steakhouse Frites a Hütten Wedges je práve vnímanie týchto zmien a snaha vyhovieť životnému štýlu a potrebám spotrebiteľov.

Zo spotrebiteľských prieskumov* vyplýva, že jednotlivé kategórie produktov plnia svoj účel a vyhovujú každej životnej príležitosti. Spoločnosť McCain tak priniesla zážitkové jedlo pre každý deň, nielen v podobe bežnej večere, ale aj ako výnimočné pohostenie na oslavy či gurmánske posedenie s priateľmi.

Značka rozdelila svoje retailové portfólio podľa príležitostí na konzumáciu a potrieb spotrebiteľov s jasným komunikačným posolstvom:

Chutné jedlo pre každý deň: Každá mama chce pre svojich najbližších to najlepšie. A všetky mamy vedia, že chutný spoločný obed či večera utužuje rodinné vzťahy. Kvalitné a vyvážené jedlo je základ. Hranolčeky 1.2.3 Fries Original a vlnky 1.2.3 Fries Crinkle sú určené na prípravu v rúre a obsahujú iba dve prírodné zložky: zemiaky a slnečnicový olej. Nový dizajn obalu pripomína vrecko so zemiakmi.

 

Slávnostný pokrm: Byť skvelým hostiteľom je s McCain také jednoduché. Pečené zemiaky so šupkou Golden Wedges Original a extra chrumkavé vlnky Golden Wedges Crinkle sú tou čerešničkou na torte, ktorá premení každý pokrm na elegantný a slávnostnú hostinu.

 

Spoločné posedenie: Dobré jedlo spája ľudí a McCain to vie. Viacerí z nás s priateľmi varíme, chutnáme nové jedlá, sme hladní po zážitkoch. Ideálnym produktom na posedenie s priateľmi sú štýlové široké hranolčeky STEAKHOUSE FRITES. Táto produktová NOVINKA očarí všetkých, ktorí majú radi štýl a dobré jedlo.

 

 

 

Ďalšími skvelými produktmi pre túto príležitosť sú obľúbené hranolčeky Fri’Style v tvare U, s mäkkým zemiakovým bruškom a chrumkavými okrajmi. Dajú sa jesť prstami a použiť ako jedlé lyžičky k dipom a omáčkam. Extra dlhé a štíhle hranolčeky Golden Longs sú tiež dlhodobými stálicami v portfóliu McCain, sú taktiež určené na prípravu v rúre bez pridania oleja.

 

Niečo výnimočné: Pre tých, ktorí radi prekvapujú druhých alebo majú radi výnimočné chute, McCain prináša NOVINKU v podobe BISTRO STYLE. Hranolčeky s extra chrumkavou šupkou sú ako vystrihnuté z dnešných bistier a sú inšpirované najnovšími kulinárskymi trendmi.

 

 

 

Ďalšou produktovou NOVINKOU zo zemiakovej dielne McCain sú pečené zemiaky HÜTTEN WEDGES s BBQ nádychom a vlnkovým rezom. Sú určené na prípravu v rúre, ale aj na grile a sú skvelým doplnkom chutného a štýlového pokrmu.

 

 

 

Rýchle a jednoduché: Niekedy sa vyskytnú dni, kedy skrátka nemáme času nazvyš a náročné vyváranie neprichádza do úvahy. Avšak, aj pre túto príležitosť ponúka McCain niečo teplé a dobré pod zub: hranolčeky My Easy Fries vo variantoch Crinkle pre povestnú chrumkavosť a extra dlhé Julienne. Sú určené na rýchlu prípravu klasickou cestou v oleji.

 

Deťom pre radosť: Hravý produkt v novom zábavnom šate symbolizujúci detskú bezstarostnosť je Smiles, zemiakové úsmevy určené na pečenie v rúre. Obľúbené „smajlíky“ sú presne tým, ktorý rúca nudu na tanieri a osloví aj vyberavého malého stravníka.

 

 

*Spotrebiteľský prieskum FGI a CAWI uskutočnený v júli až auguste 2017. Výskum Beeline Research a PRS in Vivo uskutočnený v apríli 2017.

(ts)