foto: SodaStream

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu, si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aby sa odkaz Nežnej revolúcie šíril aj medzi mladými ľuďmi, komunikácia je doplnená o spot, ktorý pripomína emócie Novembra 1989 očami disidenta, vtedajšej dvadsiatničky a mladého muža, ktorý sa narodil práve 17. novembra.

Video nie je reklamným produktovým spotom. Hlavnou myšlienkou videa 30 rokov slobody je pripomenúť si udalosti Novembra 1989 a upozorniť na to, čo nám umožnila zmena totalitného režimu na demokraciu. Môžeme cestovať, vzdelávať sa, máme dostatok tovaru v obchodoch a môžeme prejaviť názor bez toho, aby nám za to hrozila perzekúcia či strata slobody.

„Ďakujeme všetkým odvážnym ľudom, ktorí sa nebáli a vzopreli sa totalitnému komunistickému režimu. Ich statočnosť a vytrvalosť ovplyvnila osudy množstva Slovákov a Čechov, ako aj nasledujúce generácie,“ zdôvodňuje inšpiráciu pre špecifický obsah videa produktový manažér SodaStream Slovensko Attila Forgon.

Fľaše sú v predaji od konca októbra v obmedzenom množstve. Pôjde o trojbalenie 1 l fliaš, ktoré sú kompatibilné so všetkými prístrojmi na výrobu domácej perlivej vody SodaStream okrem modelov Crystal a Penguin.

Na každej z fliaš je znázornený iný symbol Nežnej revolúcie: znak „V“ ako typické novembrové gesto, trikolóra a kľúče, ktorými sa štrngalo na námestiach. Limitovaná edícia je vo farbách československej vlajky: biela, modrá a červená. Odporúčaná maloobchodná cena je 14,75 €.

Vo videu vystupujú ľudia, ktorých sa Nežná revolúcia dotkla priamo, ako i zástupca mladej generácie, ktorý tieto udalosti nezažil na vlastnej koži. František Mikloško, bývalý predseda NR SR a disident.

„V Novembri 1989 sme zažili zázrak. Politický systém, ktorý sa zdal, že bude trvať naveky, sa z večera na ráno zrútil ako domček z karát. Zmenili sa mocenské a ekonomické pomery vo svete, ale podstatné boli obete. Obete komunizmu, ktoré vytvárali celých 40 rokov ten kontrast, že komunistický systém je zlý. Toto bol ten zázrak, títo ľudia, tieto obete, oni ho priviedli a oni ho spôsobili,“ povedal František Mikloško.

(ts)