foto: McDonald´s

Spoločnosť McDonald’s na Slovensku aktuálne zamestnáva takmer 2 300 ľudí a na slovenský trh vstúpila pred 24-mi rokmi. Presne 13. októbra 1995 otvoril reťazec v Banskej Bystrici svoju prvú reštauráciu. Momentálne ich má na Slovensku už 30. V roku 2019 zaradila spoločnosť McDonald’s do svojej ponuky aj tradičný československý nápoj.

„Vineu, ako nápoj s dlhoročnou slovenskou tradíciou, ktorá siaha až do roku 1974, sme sa rozhodli zaradiť do nápojovej ponuky McDonald´s reštaurácií na Slovensku kvôli kvalite a jedinečným chuťovým vlastnostiam. Naši zákazníci si slovenskú Vineu môžu v našich reštauráciách dopriať od marca tohto roka. Ponúkame ju v štandardnej príchuti bieleho vína, ktorá je vlajkovou loďou tejto značky,“ uviedla pre Reťazce.sk Lucia Poláčeková, PR Supervízor McDonald´s Slovensko.

„Práve kvalita našich ponúkaných produktov vrátane nápojov je pre nás jednou z najdôležitejších priorít, preto máme veľmi sofistikovaný proces ohľadom kontroly kvality ešte predtým, než produkty zaradíme do výberu,“ uviedla Lucia Poláčeková.

„Čo sa týka chuťových vlastností, neustále sa snažíme sledovať trendy aj v oblasti studených nápojov a prihliadať na lokálne chute našich slovenských zákazníkov. Vyšli sme im preto v ústrety a Vinea sa stala súčasťou našej nápojovej ponuky. Zároveň vidíme, že aktuálnym trendom sú lokálne varianty nápojov, a preto ponúkame aj slovenskú minerálnu vodu Rajec,“ doplnila Lucia Poláčeková.

Kofola ČeskoSlovensko tvorí súčasť Skupiny Kofola, jedného z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s deviatimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo skupina Kofola zamestnáva 2-tisíc ľudí.

Do produktového portfólia spoločnosti Kofola v ČeskoSlovensku patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic, Citro Cola nebo Kláštorná Kalcia.

V licencii vyrába a distribuuje nápoje Royal Crown Cola a Orangina. Spoločnosť Kofola je výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a tradičné minerálne vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu.

Od začiatku roku 2015 Kofola exkluzívne distribuuje v Českej republike a na Slovensku produkty spoločnosti Rauch.

Do skupiny Kofola patrí aj sieť UGO, ktorá v ČeskoSlovensku prevádzkuje okolo 80 UGO FRESHBAROV a ŠALATÉRIÍ, ďalej tiež LEROS, tradičný český výrobca zmesí z liečivých rastlín.

V roku 2015 sa členom skupiny stala slovinská spoločnosť Radenska. Portfólio tradičných značiek minerálnych vôd Radenska, ovocných nápojov Ora a Oaza bolo od roku 2016 doplnené o obľúbené chorvátske značky nápojov Nara, Inka a Vocko.

Od roku 2016 sa Radenska stala výrobcom a distribútorom nápojov Pepsi, Mirinda a 7Up na chorvátskom trhu. V roku 2016 skupina Kofola kúpila chorvátskeho výrobcu minerálnych vôd Studenac.

Najnovším prírastkom do rodiny Kofola je spoločnosť Espresso, ktorá už viac ako dvadsať rokov prináša na český trh nielen špičkovou kávu Café Reserva, ale aj prémiové čaje Dilmah a tomu zodpovedajúci servis a kultúru.

(ts, red)