zdroj: Kofola

Spolupráca medzi spoločnosťou Kofola ČeskoSlovensko a agentúrou PR Clinic v oblasti korporátnej komunikácie trvala približne 4 roky. Od jesene začala pre Kofolu pracovať „staronová“ PR agentúra 1st CLASS AGENCY.

1st CLASS AGENCY pre spoločnosť Kofola pracovala už v minulosti, nielen na korporátnom PR, ale i na projektoch spojených s tzv. vodným portfóliom spoločnosti – značkami Rajec a Kláštorná Kalcia.

Komunikáciu spoločnosti Kofola na českom a slovenskom trhu vedie necelý rok Jana Ptačinská Jirátová, manažérka komunikácie, ktorá do Kofoly nastúpila koncom roku 2014, pôvodne na pozícii PR špecialistky. Okrem externého PR má na starosti všetky interné formy komunikácie, vrátane kampaní a eventov, či sponzoring v rámci ČeskoSlovenska.

Kofola ČeskoSlovensko tvorí súčasť Skupiny Kofola, jedného z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s deviatimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo skupina Kofola zamestnáva 2-tisíc ľudí.

Do produktového portfólia spoločnosti Kofola v ČeskoSlovensku patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic, Citro Cola nebo Kláštorná Kalcia.

V licencii vyrába a distribuuje nápoje Royal Crown Cola a Orangina. Spoločnosť Kofola je výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a tradičné minerálne vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu.

Od začiatku roku 2015 Kofola exkluzívne distribuuje v Českej republike a na Slovensku produkty spoločnosti Rauch.

Do skupiny Kofola patrí aj sieť UGO, ktorá v ČeskoSlovensku prevádzkuje okolo 80 UGO FRESHBAROV a ŠALATÉRIÍ, ďalej tiež LEROS, tradičný český výrobca zmesí z liečivých rastlín.

V roku 2015 sa členom skupiny stala slovinská spoločnosť Radenska. Portfólio tradičných značiek minerálnych vôd Radenska, ovocných nápojov Ora a Oaza bolo od roku 2016 doplnené o obľúbené chorvátske značky nápojov Nara, Inka a Vocko.

Od roku 2016 sa Radenska stala výrobcom a distribútorom nápojov Pepsi, Mirinda a 7Up na chorvátskom trhu. V roku 2016 skupina Kofola kúpila chorvátskeho výrobcu minerálnych vôd Studenac.

Najnovším prírastkom do rodiny Kofola je spoločnosť Espresso, ktorá už viac ako dvadsať rokov prináša na český trh nielen špičkovou kávu Café Reserva, ale aj prémiové čaje Dilmah a tomu zodpovedajúci servis a kultúru.

(ts, red)