foto: COOP Jednota

Pooperačná starostlivosť je nesmierne dôležitá a výrazne prispieva k urýchleniu rekonvalenscencie pacientov. Uvedomuje si to aj maloobchodná sieť COOP Jednota, ktorá prostredníctvom svojej nadácie pokračuje v podpore slovenského zdravotníctva. Naposledy venovala dôležitú ramennú motorovú dlahu v hodnote 8 400 eur Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana Prešov.

„Angažovanie sa v oblasti spoločenskej zodpovednosti vnímame ako dôležité poslanie každej úspešnej firmy. Nestačí len merať zisk, ale treba podať aj pomocnú ruku. Uvedomujeme si to aj my, sociálny princíp máme v génoch spotrebného družstva už 150 rokov,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je treťou najväčšou slovenskou nemocnicou. Nepretržitú zdravotnú starostlivosť poskytuje svojim pacientom už od roku 1935. Ročne je v nej hospitalizovaných okolo 46 tisíc pacientov, ambulantne ošetrených približne 335 tisíc ľudí.

V priebehu roka sa v nemocnici realizuje 15 tisíc operácií a na svet lekári privedú okolo 2 500 bábätiek. Okrem toho je nemocnica najväčším zamestnávateľom v Prešovskom kraji.

Ovládanie prístroja (foto: COOP Jednota)

„Na oddelení úrazovej chirurgie ročne odoperujeme viac ako 250 pacientov s rôznymi úrazmi v oblasti ramena. Ide predovšetkým o osteosyntézy, artroskopické operácie, ci protetické operácie (náhrada ramenného kĺbu protézou). Motodlaha vyrazne zlepší pooperačnú starostlivosť a rehabilitáciu pacientov, preto v mene našich pacientov ďakujeme COOP Jednote za jej zakúpenie,“ vyjadril sa Juraj Smatana, medicínsky riaditeľ FNsP J. A. Reimana Prešov.

„Zdravie je to najcennejšie, čo človek má. Nedá sa kúpiť za peniaze, ale peniaze môžu pomôcť k prinavráteniu zdravia. Preto sme sa rozhodli, že finančným príspevkom pre FNsP J. A. Reimana v Prešove pomôžeme k zlepšeniu podmienok pre lekárov, zdravotnícky personál a pacientov, medzi ktorými môžu byť aj naši zamestnanci. FNsP J. A. Reimana je v našom regióne strategickým zdravotníckym zariadením, preto sme radi, že aj my môžeme prispieť k zlepšovaniu ním poskytovaných zdravotníckych výkonov,“ povedal Štefan Bujňák, predseda predstavenstva COOP Jednoty Prešov.

Prešovské spotrebné družstvo má s vedením tamojšej nemocnice dobré vzťahy, v roku 2015 už prispelo na kúpu extenčného zariadenia na dolné a horné končatiny, v r. 2016 na zakúpenie EKG prístroja a predvlani prispelo na zakúpenie klimatizačnej jednotky pre oddelenie úrazovej chirurgie. Okrem nadačných aktivít zameraných na podporu zdravotníctva sa COOP Jednota Prešov angažuje aj v oblasti športu. Na lokálnej úrovni finančne podporuje hádzanú, futbal a stolný tenis.

Prostredníctvom Nadácie COOP Jednota realizuje najväčšia slovenská maloobchodná sieť viacero aktivít zameraných na spoločenskú zodpovednosť. Za posledných päť rokov zakúpila viac ako 60 lekárskych prístrojov a zariadení v celkovej hodnote 375 tisíc eur. Okrem podpory zdravotníctva venuje pozornosť aj podpore života v regiónoch, a to prostredníctvom projektu zameraného na rozvoj lokálnych komunít.

(ts)

- REKLAMA - adv.: