foto: COOP Jednota

Maloobchodná sieť COOP Jednota citlivo pristupuje ku každej novej predajni. Popri modernom dizajne a inovatívnych technológiach nezabúda ani na históriu lokality, v ktorej prevádzku otvára.

Interiér najnovšieho supermarketu v Handlovej tak zdobia dobové fotografie pripomínajúce minulosť mesta. V predajni našlo prácu jedenásť zamestnancov, spotrebitelia si môžu vybrať z ponuky 7 000 položiek v sortimente.

„Každou novootvorenou prevádzkou vytvárame nové pracovné príležitosti, čím potvrdzujeme povesť jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Zároveň tým otvárame dvere regionálnym dodávateľom, ktorým podávame pomocnú ruku a poskytujeme priestor na vystavenie svojich výrobkov. Podporu zamestnanosti a domácej produkcie považujeme za dôležitý nástroj rozvíjajúci domácu ekonomiku. V konkurencii zahraničných reťazcov nejde o jednoduché poslanie, o to väčšiu váhu mu prikladáme,“ povedal Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko.

Supermarket je vybavený modernými technológiami šetrnými k životnému prostrediu. Inovatívnym prvkom je svetlovod, ktorý potrubím zaisťuje denné svetlo do vnútorného priestoru budovy, kde ho nie je možné priviesť klasickými alebo strešnými oknami. Samozrejmosťou sú LED obrazovky a samoobslužné pokladne.

„Otvorenie nového supermarketu v historickej časti mesta Handlová predstavovalo pre nás od prvého momentu veľkú výzvu. Jedinečný priestor sídliska Juh, vystavaného v 50. rokoch minulého storočia v architektonickom slohu socialistického realizmu, Handlovú identifikuje a spoluvytvára génia loci tohto mesta,“ pripomenula Janka Madajová, predsedníčka predstavenstva COOP Jednota Prievidza, pod ktorú novootvorená predajňa patrí.

„Handlovčania určite poznajú široký bulvár lemovaný bytovými domami s nezameniteľnou výzdobou fasád, pásmi zelene i dominantou – vežičkou s hodinami. A uprostred tohto históriou dýchajúceho priestoru, v budove, ktorá bola pôvodne projektovaná ako obchod, cukráreň a zelovoc, otvárame náš supermarket. Bola to pre nás otázka cti a úcty k histórii mesta, aby sme v čo najväčšej možnej miere rešpektovali pôvodný vzhľad budovy a jej súvislosť s okolím. Vychádzali sme z dobových fotografií a časť exteriérových komponentov sme podľa nich dali nanovo vyrobiť. Ale nezostávame len pri exteriéri, aj pri interiérovom dizajne sme sa snažili podčiarknuť jedinečný kolorit baníckeho mestečka, na ktorý odkazujeme niektorými prvkami industriálneho dizajnu i umiestnením dobových fotografií. Pevne verím, že náš nový supermarket bude svojím výzorom, ale predovšetkým poskytovanými službami spoluvytvárať jedinečnosť Handlovej a prispeje k skvalitneniu života jej obyvateľov i návštevníkov,“ dodala Janka Madajová, predsedníčka predstavenstva spotrebného družstva COOP Jednota Prievidza, ktoré zamestnáva približne 600 ľudí.

Slávnostného otvorenia predajne sa zúčastnila aj primátorka Handlovej Silvia Grúberová, ktorá ocenila najmä nové pracovné možnosti pre miestnych občanov. „Vítam, že na území nášho mesta pôsobí zodpovedný podnikateľský subjekt s vysokou kvalitou poskytovaných služieb pre obyvateľov a zamestnávajúci Handlovčanov. Zároveň sa veľmi teším, ako spoločnosť COOP Jednota poňala vizuálnu stránku novej predajne, citlivo a s prihliadnutím na kolorit danej časti mesta. Prajem spoločnosti, aby investícia, ktorú do novej prevádzky vložila, priniesla želaný výsledok, a som si istá, že Handlovčania budú spokojní. Či už ako zákazníci alebo zamestnanci,“ uviedla primátorka Silvia Grúberová.

Supermarket na Ulici 29. augusta v Handlovej je otvorený od pondelka do piatka od 6,00 do 19.00 h, v sobotu od 6,00 do 12.00 h, v nedeľu od 8.00 do 12.00 h.

(ts)

- REKLAMA - adv.: