Daniel Birnbaum a Eyal Shohat (zdroj: SodaStream)

Spoločnosť SodaStream International Ltd. oznámila, že generálny riaditeľ Daniel Birnbaum končí vo svojej aktuálnej funkcii a od 1. septembra 2019 sa stane predsedom predstavenstva spoločnosti.

Od 1. augusta 2019 prevezme funkciu generálneho riaditeľa Eyal Shohat (45), ktorý posledné dva roky pôsobil ako zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti.

„Po skvelých 12 rokoch vo funkcii a roku od integrácie s PepsiCo som sa rozhodol vrátiť o krok späť z každodenných povinností SodaStream. Generálny riaditeľ PepsiCo ma požiadal, aby som zostal v spoločnosti ako predseda predstavenstva a ja túto ponukou s potešením a poctou prijímam,“ uviedol Daniel Birnbaum.

„Hoci toto nie je žiadne „zbohom“, je to významný míľnik v mojom živote, nad ktorým budem premýšľať. Pri spätnom pohľade na posledných 12 rokov sme toho spolu dosiahli veľmi veľa. Spoločne sme narušili nápojový priemysel. Vytvorili sme pracovné miesta pre 3 500 rodín. Dokázali sme, že mier medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi je možný. Svet sme zachránili pred viac ako miliardou plastových fliaš. Stali sme sa najväčšou značkou perlivých nápojov na svete. Rozšírili sme naše globálne pôsobenie z 13 krajín na 46. Stali sme sa súčasťou PepsiCo, čo je historická udalosť pre Izraelský štát. Nemenej dôležité je, že sme oslavovali sviatky, modlili sa bok po boku, vytvárali priateľstvá, ktoré presahujú náboženstvá, národy a stali sme sa rodinou. A rodina je navždy,“ doplnil Birnbaum.

K vymenovaniu svojho nástupcu Birnbaum uviedol: „Eyal bol mojim dlhoročným partnerom a nesie významný podiel na našom úspechu, ktorý viedol k spojeniu s PepsiCo a naďalej trvá. Rovnako dôležité je, že zdieľa moju vášeň a odhodlanie ponúknuť svetu skvelé a chutné perlivé nápoje, a zároveň pomáhať znižovať používanie plastov na jedno použitie. Nepochybujem o tom, že spoločnosť bude pod jeho vedením naďalej prosperovať.“

Pred tým, ako sa Shohat stal zástupcom riaditeľa, pracoval na pozícii riaditeľa pre rozvoj a bol zodpovedný za všetky komerčné aktivity. Do SodaStream nastúpil v roku 2010 ako šéf právneho oddelenia.

Ešte pred príchodom do SodaStream pracoval Eyal na pozícii viceprezidenta pre právne záležitosti v spoločnosti Frutarom Industries Ltd. a zohral zásadnú rolu pri uzavretí 25 medzinárodných akvizícií, vďaka čomu sa spoločnosť stala jednou z najväčších vo svojom odvetví. A

„Som poctený, že môžem prevziať štafetu po Danielovi a teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním ako novým predsedom predstavenstva SodaStream. Zodpovednosť za tak veľkú spoločnosť, tisícky zamestnancov a ich rodín po celom svete prijímam s pokorou a rešpektom. Pod Danielovým vedením dosiahol SodaStream fenomenálny úspech a som mu veľmi vďačný za príležitosť a dôveru. SodaStream bude naďalej Ostrovom mieru bojujúcim proti plastovému znečisteniu,“ povedal Shohat.

SodaStream je inovatívny systém na výrobu perlivých a ochutených nápojov z čerstvej pitnej vody. A to presne s toľkými bublinkami, koľko máte radi, pretože si intenzitu nasýtenia volíte sami stlačením tlačidla. SodaStream využíva plniteľnú bombičku a nepotrebuje na svoju prevádzku nič viac okrem čerstvej vody.

(ts)

- REKLAMA - adv.: