zdroj: Hej.sk

Projekt Miska pre útulok odštartoval minulý rok v auguste a dnes má stovky pravidelných podporovateľov. Internetový obchod Hej.sk vyzbieral za rok 3282 kilogramov krmiva, ktoré odovzdal zvieratám v útulkoch na celom Slovensku.

,,Teší nás, že cieľ projektu Miska pre útulok sa nám aj po roku darí napĺňať a sme hrdí na to, že k dnešnému dňu sa nám podarilo odovzdať viac ako tri tony krmiva zatúlaným zvieratám v útulkoch,“ hodnotí Andrea Jankovcová, marketingová riaditeľka Hej.sk.

Misku pre útulok napĺňajú samotní zákazníci e-shopu. Každý, kto nakúpi ľubovoľné balenie krmiva pre svojho psa na Hej.sk, daruje automaticky misku opusteným psom a mačkám v útulkoch.

,,Zbierka krmiva putuje raz mesačne do bratislavského útulku neziskovej organizácie Sloboda zvierat, kde si odovzdané množstvo medzi sebou delia viaceré útulky na území Slovenska,“ vysvetľuje Jankovcová.

Aktuálny objem vyzbieraného krmiva môžu zákazníci priebežne sledovať na webe Hej.sk, ale tiež na sociálnych sieťach internetového obchodu, kde sú pravidelne publikované aj fotografie z jednotlivých odovzdávaní.

Projekt sa za rok dostal do povedomia zákazníkov a ochranárov zvierat natoľko, že o pomoc s nedostatkom krmiva sa na Hej.sk obracajú aj ďalšie organizácie. ,,Snažíme sa pomáhať aj nad rámec projektu, ktorý sme primárne odštartovali v spolupráci so Slobodou zvierat. Ročne sa na ulici ocitnú tisíce psov a mačiek a uvedomujeme si potrebu pomoci všetkým organizáciám, ktoré sa o ne starajú,“ dodáva marketingová riaditeľka Hej.sk.

Internetový obchod Hej.sk má aktuálne v ponuke viac ako 2000 chovateľských produktov, ktoré sú pripravené k bezplatnému odberu na bratislavskom HEJHOUSE. Online objednávky produktov sú odoslané do 24-hodín od objednania, alebo pripravené na vyzdvihnutie na troch pobočkách Hej.sk, alebo na 13 partnerských predajniach e-shopu.

(ts)

- REKLAMA - adv.: