foto: Reťazce.sk

Nový pub, ešte pod názvom Pivovarská Spilka, otvorili jeho majitelia v októbri 2018 na rohu Osvetovej a Mierovej ulice v bratislavskom Ružinove. Nedávno sa musel premenovať.

„Na základe zakúpenia ochrannej známky Spilka iným podnikateľským subjektom, sme boli nútení premenovať názov pivovaru na Pivovar Brewer, meníme ale len meno, nie kvalitu,“ uviedol pre Retazce.sk zamestnanec prevádzky.

Ochrannú známku na názov Spilka vlastní Pivovar Svijany, ktorý požiadal už 19. januára 2018 o registráciu názvu Spilka i pre odvetvie v oblasti reštauračných služieb a bola mu Úradom priemyselného vlastníctva SR zapísaná 2. apríla 2019.

Pub Pivovarská Spilka sa o ochrannú známku neuchádzal a následne preto musel zmeniť názov na Pivovar Brewer (angl. sládek).

Cieľovou skupinou Pivovaru Brewer sú nielen pivní gurmáni a ľudia so záujmom o kultúrny život, športoví nadšenci, ale i ľudia, ktorí vyhľadávajú pohodu a kvalitné jedlo, napr. mamičky s deťmi.

Filozofiou značky je vrátiť sa späť k vareniu poctivého a kvalitného piva, v prvom rade dbať na kvalitu a až v druhom na kvantitu. pridanou hodnotou oproti konkurencii má byť veľká variabilita vnútorných a vonkajších priestorov a široká ponuka služieb vonkajšieho areálu. v pube je divadelné pódium na ktorom sa konajú koncertné vystúpenia, ale i talk show.

Majitelia pivovaru žiadali spoločnosť Facebook niekoľkokrát o premenovanie FB stránky Pivovarská Spilka na Pivovar Brewer, no nepochodili, preto si založili nový profil, ktorý nájdete > tu.

zdroj foto: Reťazce.sk
zdroj foto: Reťazce.sk
zdroj foto: FB Pivovarská Spilka
- REKLAMA - adv.: